Home / Všetky články / Ako si založiť živnosť z pohodlia domova – bez toho, aby ste museli niekam ísť

Ako si založiť živnosť z pohodlia domova – bez toho, aby ste museli niekam ísť

Najjednoduchšia forma ako začať podnikať je založiť si živnosť. Je to rýchle a nestojí to veľa peňazí, čo je pri rozbiehaní podnikania dosť dôležité. Treba držať náklady čo najnižšie.

 

Ak si chcete ušetriť aj peniaze, najlepšie je založiť si živnosť online, ak máte svoj elektronický podpis zvládnete to aj z domu.

podnikanie živnosť
Ak nemáte svoj elektronický podpis, nezúfajte mám tu pomoc aj pre Vás. Na Slovensku si viete založiť živnosť (alebo s.r.o.) prostredníctvom firiem, ktoré sa venujú tejto problematike.

 

Živnosť za 0 Eur

Aj ja som sa jedného dňa rozhodol, že si založím živnosť. Bolo to ešte v roku 2014, hľadal som najprv na internete nejaké informácie, kde mám ísť, čo všetko budem potrebovať, kde všade sa musím nahlásiť, atď. Na internete som
našiel rôzne články, rôzne informácie, niektoré už boli samozrejme aj neaktuálne, no našiel som aj možnosť založiť
živnosť online. A tak som hľadal viac informácií k online založeniu, nakoľko založenie (voľnej) živnosti online stojí 0 Eur.

 

Moje odporúčanie

Podarilo sa mi nájsť firmu, ktorá sa venuje vedeniu účtovníctva a zároveň zakladaniu živnosti a s.r.o. Firma sa volá Empower&Biznis, s.r.o. Odporúčam ju nakoľko ja sám som s ňou mal dobré skúsenosti, uľahčili mi administratívu okolo zakladania živnosti a aj mi dobre poradili. http://www.empowerbiznis.sk/

 

 

Založte si živnosť ešte dnes

 

podnikanie živnosť

Link na založenie živnosti:
http://empowerbiznis.sk/zivnost-online

 

Je to naozaj jednoduché, stačí si len vybrať predmet podnikateľskej činnosti z voľných živností alebo viazaných alebo remeselných živností, ktoré nájdete v odkaze úplne na spodku v Dokumentoch na stiahnutie.

 

 

Mňa to celé stálo 5 Eur za službu (4 voľné živnosti) a poslanie jedného listu s plnou mocou pri zastupovaní v zakladaní živnosti.

 

Nemusel som obiehať žiadne úrady, poslal som len oskenovaný občiansky preukaz a za pár dní mi prišiel živnostenský list a mohol som začať.

 

Poplatok za službu už síce medzičasom zvýšili na 10 Eur, ale ak plánujete založiť viacero voľných či remeselných živností, stále sa to oplatí. Možno nájdete aj inú firmu, ktorá ponúka rovnaké služby, no väčšinou pýtajú ešte viac.

 

     podnikanie živnosťMne sa tento spôsob viac pozdával ako keby som to mal riešiť osobne, všetky potrebné informácie som dostal mailom, stačilo ísť raz na poštu, ktorú aj tak navštevujem pravidelne.

Pýtajte sa, poradia aj Vám.

Ak sa Vám článok páčil dajte LIKE alebo ho zdieľajte stlačením tlačidla ZDIEĽAŤ.

Ďakujeme za každé šírenie.

 

Prečítajte si aj môj ďalší článok: Prečo chcem, aby ste začali podnikať?

Check Also

6 najlepsich eshopovych platform na prenajom

6+ najlepších eshopov na prenájom

Eshop na prenájom je najčastejšia voľba začínajúcich eshopárov. Určite odporúčame začínať svoj prvý eshop na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *