Home / O eshopoch / Výsledky prieskumu: Aké formy platby preferujú zákazníci v eshope?

Výsledky prieskumu: Aké formy platby preferujú zákazníci v eshope?

Nejeden podnikavec, či majiteľ eshopu by rád tiež vedel, aké platby sú populárne v iných eshopoch a na čo sú ľudia zvyknutý. Prieskum bol realizovaný spoločnosťou PRICEMANIA a partnerom BYSQUARE.

V prieskume boli otázky položené len majiteľom eshopov. Kvalita odpovedí je dôležitejšia, ako kvantita. Témy boli rôzne, niektoré otázky boli otvorené, niektoré mali na výber z pár možností, kde mali vybrať len tú najlepšie. Inde to bolo komplikovanejšie a požadované bolo odpovedať na stupnici obľúbenosti.

Prieskum sa pýtal na otázky ohľadne platformy, na ktorej je eshop postavený. Je to jeden z faktorov, ktorý vie ovplyvniť veľmi veľa nasledujúcich vecí. V tomto článku sa však zameriame na výsledky hneď druhej otázky v prieskume: Aké formy platby preferujú zákazníci v eshope? Pre viac informácii z prieskumu kontaktuje bysquare.

Výsledky prieskumu, zoradené podľa obľúbenosti platy:

– Dobierka
– Platba prevodom cez QR kód
– Platba kartou on-line
– Platba prevodom
– Platba pri osobnom odbere

Možností na výber bolo z piatich druhov platenia. Vo všetkých možnostiach bolo potrebné na škále 1 až 5 vybrať, ako je obľúbená daná platba u zákazníkov. Čo je veľmi prekvapujúce je výsledok najpopulárnejšej odpovede. Zákazníci najviac preferujú platbu na dobierku. Pre jednoduchosť, porovnáme len výsledky najčastejšie s hodnotou označenou ako najviac preferovaná platba. Kde sa na prvom mieste s jednoznačným, viac ako dvojnásobným rozdielom umiestnila platba na dobierku. Dobierka je populárna vďaka možnosti platby až pri preberaní produkty pri preberaní na pošte alebo od kuriéra.

Nasleduje platba prevodom cez QR kód. Tento spôsob platby je u nás na Slovensku už od 2012 roku. Jeho popularita sa postupne rozširuje, môžeme nájsť QR kódy na faktúrach telekomunikačných operátorov, poskytovateľov energii a mnoho ďalšieho. Do svetu eshopov sa ešte úplne nedostal. Ale, môžeme vidieť v prieskume, že daná plaba je populárna u eshopistov, ktorí si ju dali na stránku. Preto by sme odporúčali implementovať tento prvok. Na stránke PAY by square sa dočítate viac.

V tesnom závese za platbou QR kódom sa umiestnila platba kartou on-line. Rozdiel bol iba o jednu odpoveď. Platby kartou nabrali na svojej popularite pre svoju jednoduchosť. Zákazníci vyžadujú rýchle a praktické riešenia v každej oblasti života.

Na zemiakovom stupni víťazov sa s väčším odstupom od prvých troch spôsobov umiestnila platba prevodom. Tento spôsob platby je veľmi nepresný a zdĺhavý. Je nutné, aby zákazník napísal správne celé číslo účtu obchodníka, navolil správnu výšku k úhrade a uviedol korektne variabilný symbol. Koľko znakov to celé je? No to si necháme nabudúce, kde si môžeme vypočítať možné chyby a tým aj straty na objednávkach.

Posledným spôsobom na úhradu je platba pri osobnom odbere. Tento spôsob má určite viac dôvodov, prečo je málo obľúbený medzi zákazníkmi. Sú eshopy, a nie je ich málo, ktoré nemajú kamennú prevádzku a najradšej posielajú balíky, ako keby mali do ich skladu či sídla firmy chodiť ľudia po zásielku. Preto úplne chápeme, že tento spôsob platenia nedominoval v odpovediach.

 

Čo vyplýva z tohto prieskumu? Je dôležité dať zákazníkom to, čo potrebujú a je pre nich najviac jednoduché a pohodlné. Tento prieskum pre vás pripravili BYSQUARE PRICEMANIA.

Check Also

Kto musí podľa zákona uzavrieť zmluvu s OZV?

Zákon o odpadoch prešiel už štvrtou novelou v priebehu dvoch rokov a zakaždým priniesol výrazné …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *