Home / Nezaradené / Vaša doména potrebuje skvelý názov: Takto sa vám ho podarí vybrať!

Vaša doména potrebuje skvelý názov: Takto sa vám ho podarí vybrať!

Nielen vaša firma, ale aj doména vyžaduje dômyselne vybraný názov. Mal by vás skvelo reprezentovať, byť chytľavý a predovšetkým zapamätateľný. Nezáleží na tom, či to bude firemný web alebo osobný blog, názov domény musí byť naozaj dobrý. Ako si však vybrať taký, keď sa zdá, že už všetky dobré názvy domén sú zabrané?

Názov firmy

Pomenovanie značky alebo vašej firmy môže byť práve základom aj pre názov domény. To je vhodným riešením pre spoločnosti, ktoré majú silný názov alebo plánujú veľké kampane zamerané na podporenie značky. Rovnako aj vtedy, ak ste známa osobnosť, teda už samotné vaše meno sa dá považovať za značku.

Kľúčové slovo v názve

Niekedy sa oplatí spoľahnúť na jednoduchosť a vybrať si za názov svojej domény vyhľadávané kľúčové slovo, ktoré vás alebo váš podnik vystihuje. Vďaka takémuto nenáročnému riešeniu vás môže Google posunúť vo vyhľadávaní o čosi vyššie. Vyberajte si však také slovo, ktoré je dostatočne vyhľadávané. Navyše v budúcnosti, ak budete rozširovať portfólio svojich služieb, môžete mať s jednoznačne vyhraneným názvom problém. Zvážte preto pri výbere všetky aspekty.

Doména s kreatívnou koncovkou

Nedarí sa vám nájsť názov pre doménu s klasickou koncovkou, ako je .sk, .eu či .com? Nič sa nedeje. Vyskúšajte niektoré so zaujímavých a netradičných koncoviek, ktoré ponúkajú naozaj kreatívne možnosti. Stačí si len vybrať tú správnu, napríklad aj podľa odboru, v ktorom podnikáte. Pracujete v gastronómii? V tom prípade vás určite osloví koncovka .beer, .coffee, .menu či .restaurant. Vo finančnom sektore iste oceníte .finance, .holdings či .credit, pri športe zase .golf, .fishing, .horse, .bike alebo .dancing. Možností je naozaj veľa.

Doména by mala mať chytľavý názov, ktorý sa ľahko pamätá, preto si na tom skutočne dajte záležať. Dôkladne si to premyslite a až potom nakupujte.

Check Also

Kto musí podľa zákona uzavrieť zmluvu s OZV?

Zákon o odpadoch prešiel už štvrtou novelou v priebehu dvoch rokov a zakaždým priniesol výrazné …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *