Home / Všetky články / Ušetrite pri podnikaní – oplatia sa kompatibilné tonery do laserovej tlačiarne?

Ušetrite pri podnikaní – oplatia sa kompatibilné tonery do laserovej tlačiarne?

Ak používate laserovú tlačiareň v práci, určite ste si už takúto otázku viackrát položili. Popri originálnych toneroch existujú aj tie alternatívne – tzv. kompatibily. Ktoré z nich si vybrať? Ako vám môžu kompatibilné tonery ušetriť náklady za tlač?

laserova tlaciaren tonery

 

Originálne tonery vs. kópie

Ešte prednedávnom boli laserové technológie určené najmä pre potreby firiem a podnikov a boli veľmi drahé. Túto situáciu využili alternatívni výrobcovia a začali ponúkať lacnejšie, neoriginálne výrobky.

Pri výbere tonerov do laserovej technológie máte dve možnosti – siahnuť po originálnej alebo renovovanej tonerovej kazete. Renovované tonery sú použité tonery, ktoré sú obnovované pre opätovné využitie.

Pokiaľ sa rozhodnete pre voľbu kompatibilnej, teda renovovanej náplne, môžete použiť laserové tonerové kazety alternatívneho výrobcu alebo repasované tonery – originálne kazety s neoriginálnym práškom.

 

V čom je hlavný rozdiel?

Ako už samotný názov napovedá, základný rozdiel medzi originálmi a kompatibilmi spočíva v tom, že originálny toner je vyrobený priamo výrobcom tlačiarne. Zaručuje kvalitu, ale nepoteší vašu peňaženku. Aj tu platí pravidlo – za značku sa platí.

Odlišnosť v cene pri originálnom a kompatiblnom toneri môže predstavovať aj sto percent. To znamená, že originálny môže stáť dvojnásobok alternatívneho aj napriek rovnakému obsahu prášku pri tom istom počte vytlačených strán.

Kvalitná renovovaná tonerová kazeta je napriek tomu porovnateľná s originálom. Jej výhodou je priaznivá cena, ktorá poteší určite každého.

Hlavným dôvodom nižšej ceny je, že kompatibil je vyrobený alternatívnym výrobcom, teda inou firmou ako je výrobca tlačiarne. Kompatibilné náplne do tlačiarne vás môžu zaujať aj tým, že výrobcovia pri nich nešetria a naplnia ich doplna, preto získate oveľa viac náplne za skvelú cenu. Predsa len, ak je farba na papieri vytlačená kvalitne, je jedno, aká je to značka alebo nie?

 

Sú kompatibily dostatočne kvalitné? Nepoškodia tlačiareň?

Ak ste sa rozhodli kúpiť neoriginálny toner nejakého výrobcu, overte si nielen kvalitu jeho produktov, ale aj postupy pri reklamácii. Môže nastať situácia poruchy vášho zariadenia v dobe záručnej lehoty, ktorá môže zabrániť jeho oprave na základe použitia kompatibilu. Tieto informácie nájdete napríklad na internete alebo od ľudí, ktorí produkty danej firmy využívajú.

Preto odporúčame pri kúpe kompatibilnej náplne voliť verzie len od spoľahlivých predajcov, ktorí vám garantujú čo najvyššiu kvalitu za prijateľnú cenu. Pri tej správnej voľbe môžete výrazne ušetriť.

zdroj: bigstockphoto.com

Check Also

Ako získať peniaze na podnikanie? – Tigran Aleksanyan

Začínajúci podnikatelia riešia veľmi často otázku, odkiaľ zobrať peniaze na podnikanie. Pripravili zaujímavý rozhovor s Tigranom …

One comment

  1. JA jednoznacne doporucuji originaly. MAm vybornou zkusenost s https://www.ekotoner.sk/ , kde vzdy vse probehlo v poradku a opravdu poradili i s vyberem a dobra zkusenost.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *