Home / Príbehy podnikateľov / Taishi a podnikanie s fóliami

Taishi a podnikanie s fóliami

Čo vlastne robím

 

K podnikaniu som sa dostal úplnou náhodou, potrebovoval som si olepiť kapotu na auto, a tak sme si kúpili s kamarátom fóliu na polovicu. Zvyšok fólie som predal. A keď som videl, že sa mi to podarilo v zime, tak som vedel, že v lete to pôjde ešte lepšie.

 

Predávať som začínal cez Bazoš, časom som si dal spraviť svoj prvý web od kamaráta. Až po roku podnikania som pochopil, že bez e-shopu nemožem fungovať. Odvtedy sa začalo moje podnikanie rozbiehať.

 

Tip: Ak si chcete vytvoriť vlastný eshop pozrite si moj článok.

 

Venujem sa hlavne predaju polepových fólií na zmenu farby a ochranu laku pred kamienkami pre autá. Je to istý spôsob individualizácie, či odlíšenie svojho auta od zvyšku.Ľudia si lepia fólie na kapoty, strechy, prípadne aj na celé autá, zatmavujú svetlá. Tento trh je obrovský a je neuveriteľné množstvo produktov pre zákazníkov.

 

Moje začiatky

modrá matná audi a3 celopolep taishi wrap

Moj prvý celopolep auta si môžete pozrieť na Youtube, bolo to pred pár rokmi, kedy som mal za sebou asi dve nalepené kapoty a pustil som sa do celopolepu, samozrejme nebolo to spravené kvalitne, nakoľko som nič nedemontoval, nárazníky som lepil z dvoch častí, proste amatérsky polep.

 

No časom som sa začal vzdelávať pomocou videí na youtube, lepil som rôzne interiérové doplnky, autá pre kamarátov a postupne som zdokonaľoval.

 

Reinvestujte, vzdelávajte sa a skúšajte

 

Na začiatku som si privyrobil zopár stoviek eur, no všetky sa rýchlo rozkotúľali. Až po čase som pochopil, že to, čo zarobím musím znovu investovať do podniku, a tak rastiem rýchlejšie ako konkurencia a obraty sa pohybujú v tisícoch eur. Vidím, že to, čo robím má zmysel a chcem v tom pokračovať.

 

Blogovanie Nakoľko podnikám popri zamestnaní, venujem sa hlavne predaju fólií, lepeniu len ak mám voľný čas. Moje portfólio pravidelne rozširujem o nové produkty, snažím sa zlepšovať služby pre zákazníkov a postupne skúšam rôzne formy marketingu (Adwords, Facebook Ads, blogovanie, SEO,…)

 

Zatiaľ ma podnikanie neživí, nakoľko všetky zarobené peniaze investujem znovu a znovu. E-shop nefunguje ani rok, ale už teraz vidím ako rastú objednávky postupne každý mesiac.

 

Odporúčam začať podnikať každému, či už s predajom tovaru, alebo ponúkaním služieb. Začnite si budovať svoj ďalší príjem a pracujte na svojej vlastnej budúcnosti.

 

Neustále sa vzdelávajte, je jedno ako, možností je veľa. Čítanie kníh, blogov, pozeranie videí z Vašej oblasti podnikania, stretávaním sa s ostatnými podnikateľmi, atď. Z kníh ma najviac nakopol Bohatý otec chudobný otec od R. Kiyosakiho, ale určite doporučujem si prečítať aj ostatné knihy, ktoré som prečítal.

 

Začnite pomáhať ľudom s ich problémami a časom sa dostavia aj peniaze.

 

Môj článok nájdete aj na Skvelafirma.com

E-shop s polepovými fóliami: TaishiFolie.sk

 

 

Autor: Patrik Taishi Popelič

Check Also

6 najlepsich eshopovych platform na prenajom

6+ najlepších eshopov na prenájom

Eshop na prenájom je najčastejšia voľba začínajúcich eshopárov. Určite odporúčame začínať svoj prvý eshop na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *