Home / Online marketing / SEO optimalizácia – prečo je dôležitá pre podnikanie

SEO optimalizácia – prečo je dôležitá pre podnikanie

 

Prvé založenie spoločnosti prináša so sebou veľké očakávania. A to je správne, pretože ten, kto nemá žiadne očakávania, by nemal začínať ani podnikať. Pretože niečo od toho, že investujete do založenia spoločnosti toľko energie, musíte čakať. Je však dobré, ostať realistom.

Dáte si reálne ciele, no ani tie sa nemusia naplniť. Jedným z vašich cieľov je dobrá návštevnosť vašej stránky. No skutočnosť hlboko zaostáva za vašimi očakávania, hoci boli reálne. Čo robiť v takomto prípade? S najväčšou pravdepodobnosťou vám chýba kvalitný obsah. Ako by mal vyzerať?

 

seo

Vytvorte kvalitný obsah

V prvom rade sa nepýtajte, čo by ste chceli mať na svojom webe vy. Spýtajte sa inak – čo by chceli nájsť na mojej stránke návštevníci, potencionálni zákazníci? A presne toto im dajte na váš web, s pridanou hodnotou a zadarmo.

Kvalitný obsah je výnimočný, musíte ich prilákať na to, čo nenájdu na každej druhej stránke.

Ste firma, ktorá podniká v staviteľstve? Urobte videoblog o tom, kde radíte, na čo si majú domáci majstri dávať pozor.

Predávate nábytok? Píšte o tom, ako zveľadiť interiér alebo videonávody, ako si vyrobiť vlastný záhradný nábytok, pomôžte vašim čitateľom.

 

Nepomáha ani kvalitný obsah?

Ani kvalitný obsah nemusí vždy zvýšiť návštevnosť vašej stránky. Preto požiadajte o SEO optimalizáciu.

Čo je to SEO?

Search engine optimalization, teda optimalizácia webovej stránky, aby sa viac spriatelila s internetovými vyhľadávačmi. Keď sa váš web kamoší s vyhľadávačom ako Google, Yahoo či Zoznam, potom sa dostáva vo výsledkoch vyhľadávania na popredné miesta a získate viac návštevníkov, ako keď ste zastrčený niekde na 7. strane.

 

Optimalizácia rozhodne čo ďalej

Výsledkom SEO optimalizácie sú nejaké opatrenia – zmena titulov, pridanie obsahu či zlepšenie štruktúry webu. No takmer vždy, aby ste sa dostali vyššie vo vyhľadávaní, sa používa linkbuilding.

Čo to je?

Je tvorba spätných odkazov na vašu stránku. Využívajú sa na to cudzie weby.

Ako to funguje?

Čím viac webov odkazuje na ten váš, tým je vaša stránka pre vyhľadávače príťažlivejšia. Takže vďaka dobrej SEO optimalizácii a linkbuildingu sa dostanete na popredné miesta.

 

 

 

 

Ak ťa tento článok inšpiroval, daj mu LIKE a ZDIEĽAJ ho spolu so svojimi priateľmi, ďakujeme 🙂

Check Also

Ako získať peniaze na podnikanie? – Tigran Aleksanyan

Začínajúci podnikatelia riešia veľmi často otázku, odkiaľ zobrať peniaze na podnikanie. Pripravili zaujímavý rozhovor s Tigranom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *