Home / Príbehy podnikateľov / Podnikateľka a fitness trénerka – Veronika Očipová

Podnikateľka a fitness trénerka – Veronika Očipová

Rodina a priatelia ju odhovárali, aby ostala v zamestnaní a nemala príliš veľké sny a ciele, pretože sa sklame.

Nepočúvla ich a dnes patrí Veronika Očipová k TOP osobným fitness trénerkám. Venuje sa pretláčaniu rukou, kde reprezentuje Slovensko aj v zahraničí.

Ako sa darí Veronike dnes?

 

Ahoj Veronika, čomu sa aktuálne venuješ?

Aktívne športujem a približne 10 rokov sa venujem súťažne pretláčaniu rukou (armwrestlingu), kde reprezentujem Slovensko nielen na slovenských, ale aj medzinárodných súťažiach.

Popri svojej športovej kariére pracujem ako osobná fitness trénerka v Prešove. Vediem aj kruhové tréningy pre ženy v meste Prešov a vo Veľkom Šariši.

Spolu s mojím priateľom Jankom Ferencom sa snažíme ľudí dostať k pohybu, k lepšej životospráve a motivujeme ich, aby si plnili svoje ciele.  V tejto práci sme obidvaja našli zmysel života.

Janko mi pomáha hlavne s organizáciou čo sa týka prenájmu, financií čiže papierovačky.

 

Ako si sa k tejto práci dostala?

Jednoducho vedela som, že šport je to čo ma baví. Tiež rada spoznávam nových ľudí a vždy som chcela pomáhať ľuďom, tak som to všetko spojila a robím osobnú trénerku.

Janko predtým športoval, ale skôr len tak pre seba. Odkedy sme spolu športuje pravidelne,  schudol neuveriteľných 17kg a to ho motivovalo až natoľko, že sa spolu venujeme tejto práci.

 

Čo vás inšpirovalo opustiť zamestnanie?

Niekedy sme obidvaja mali úplne odlišné zamestnanie, pracovali sme veľa hodín, mali sme aj nočné smeny, skoro vôbec sme sa nevideli .

Myšlienka, že pracujeme pre niekoho, kto si môže dovoliť to čo my nie, nás presvedčila, že musíme urobiť zásadné zmeny.

Povedali sme si, že ak zarobíme toľko, aby nás to uživilo a pritom budeme robiť prácu čo nás naozaj baví, tak sme vyhrali.

Riskli sme to a obidvaja sme opustili naše predošlé zamestnania „istoty“

Začala som pracovať vo fitnesscentre, ako trénerka a Janko ešte v tej dobe išiel pracovať do zahraničia na 2 mesiace, ale nebolo to práve to najšťastnejšie rozhodnutie.

Po 2 mesiacoch sa vrátil naspäť na Slovensko. Ja som ho motivovala a začal mi pomáhať v mojej práci, podporoval ma hlavne psychicky.

Učila som sa sama úplne od začiatku a Janko pri mne stal aj v dobrých aj zlých chvíľach, kedy som to mala chuť vzdať.

Nakoniec sme sa spolu tejto práci začali venovať.

Táto práca je pre nás skôr koníček, zábava, spoznávanie nových ľudí, získavanie skúseností, stále sa učíme nové veci, naskytajú sa nám nové príležitosti.

Je to super a nikdy neľutujeme, že sme sa rozhodli urobiť zmenu.

 

Ako reagovalo okolie na to, že si začala podnikať?

Neustále od každého som počúvala, že mi to dlho nevydrží.

Ja som sa aj napriek tomu rozhodla ísť touto cestou.

Rodina veľmi nadšená nebola. Ich názory na podnikanie sa od mojich diametrálne odlišujú. Oni preferujú istotu – pracovať na zmluvu pre niekoho a hlavne aby sa mi odpracované roky počítali do dôchodku.

Som presvedčená, že každý môže robiť to čo ho naozaj baví. Prinášať ľuďom hodnotu a plniť si svoje sny, pretože len takto je náš život zmysluplný.

 

Aké úspechy máš za sebou?

Mojimi „rukami“ prešlo veľa ľudí, niektorí schudli, niektorí sa cítia lepšie, niektorí po dlhých rokoch ničnerobenia začali opäť športovať a niektorí to vzdali.

Takí sú ľudia. Nie každého vieme motivovať a pomôcť mu, ale vždy ideme na 100% . Ako tak premýšľam, tak všetci z mojich klientov čo schudli dali spolu dole vyše 150 kg tuku.

A to sme ešte len na začiatku.

Povedali sme si, že ak pomôžeme hoci len jednému človeku splniť si svoj sen, tak naša práca bude mať zmysel.

Referencie na Veronikinu práci si môžete prezrieť aj TU

Aké prekážky si zažila počas svojho podnikania?

Najväčší strach som mala, že zlyhám a nebudem mať klientov. Predsa len v bývalej práci som mala „istotu“ a vždy v strede mesiaca mi prišla výplata.

A tu zrazu bolo všetko len na mne. Reklama, ľudia, peniaze všetko som riešila ja, ale vďačná som Jankovi on mi veľa pomáha a vie vždy poradiť.

Ľudia okolo má odhovárali, aby som tak zbytočne neriskovala a bola rada, že mám prácu akú mám. Veď si odsedím 12 hodín a mám pokoj.

Každý mi vravel, že nemám mať veľké sny, lebo sa zbytočne sklamem.  Ja som vedela, že toto nie je pre mňa. Potrebujem sa posúvať ďalej, sama napredovať, aby bolo niečo po mne vidieť , vzdelávať sa a veľmi som chcela druhým pomáhať.

Súťažne sa venujem armwrestlingu 10 rokov.

Tento šport mi dal veľa, naučila som sa sebadisciplíne, som cieľavedomá a viem, že keď chcem vyhrať musím makať, lebo nikto mi nedá nič len tak, že budem sedieť a čakať.

Neľutujem, že som sa do toho pustila, ľutujem len , že som nezačala skôr.

 

Prezradíš čo pripravuješ do budúcna?

Momentálne pripravujeme na našom webe online program pre ľudí, ktorý bude obsahovať plán výživy, zdravé jedlá podľa ktorých si budú vedieť zostaviť jedálniček.

V programe budú videá podľa, ktorých budú vedieť presne cvičiť.

Budú tam aj prílohy motivácia, reálne premeny našich klientov, tipy na zdravé sladké dezerty a celodenne stravovanie.

 

Pre koho bude tento online program vhodný?

Tieto videá  budú nielen pre začiatočníkov, ale aj pre pokročilých.

Vhodné to bude dokonca aj pre ženy na materskej dovolenke, ktoré toho času popri deťoch nemajú až tak veľa.

Mamičky by si aj našli čas a išli do fitka, lenže skoro v žiadnom fitku nie je detský kútik. Aj preto sme sa rozhodli pre tento online program.

 

Ako sa vzdelávaš vo svojej oblasti?

Vzdelávam sa v rôznych oblastiach od stravovania, cvičenia až po podnikanie a marketing.

Zo začiatku som čítala knihy, ak je čas chodíme aj na prednášky. Teraz mi z časového hľadiska vyhovuje viac čítať ebooky a články online.

Zistila som, že sa môžem vzdelávať aj keď cvičím. Napríklad aj na bežiacom páse pozerám videá a počúvam audioknihy a snažím sa vždy motivovať samu seba, pretože až tak môžem motivovať ďalších ľudí.

 

Ako propaguješ svoje podnikanie? Čo sa ti najviac osvedčilo?

Najviac sa mi osvedčila pravidelná aktualizácia mojej fb stránky.

Pravidelne pridávam príspevky – fotky, motivačné fotky, píšem články o stravovaní, cvičení a tiež aj o motivácii a články zo života väčšinou z mojej vlastnej skúsenosti.

 

Čo si myslíš, je potrebná vysoká škola pre podnikanie?

Keby som sa mala pred pár rokmi rozhodovať či ísť alebo neisť na vysokú školu, rozhodla by som sa neisť a radšej by som sa vzdelávala sama len v oblasti, ktorá má zaujíma. Prípadne by som si spravila nejaké kurzy a podobne.

Myslím si, že by mi to dalo viac ako 5 rokov strávených na vysokej škole, kde som sa musela z väčšej časti učiť aj to čo má nezaujímalo.

Ak študujete len preto, že neviete čo chcete robiť alebo študujete kvôli rodičom, lebo to chcú oni, tak sú to zbytočné zabité roky na mieste, kde vôbec nemáte byť.

Čas je veľmi cenný, teraz to už vidím aj ja a preto robte len to čo vás skutočne baví.

 

Ako vyzerá tvoj „podnikateľský deň“ ?

Môj deň väčšinou vyzerá asi takto:  S Jankom sa naraňajkujeme a popritom pozerám emaily, facebook a pridávam príspevky, ktoré som si pripravila večer.

Potom si ideme zacvičiť do fitka. Po tréningu mám klientov.

Okolo obeda máme čas pre seba, teraz v lete trávime čas na kúpalisku a spolu pripravujeme  tréningy pre klientov a tiež aj pre skupinové cvičenia.

Poobede som vo fitku väčšinou od tej štvrtej do deviatej. Po práci strihám videá zo skupinových cvičení, upravujem fotky a snažím sa to hneď ešte v ten deň dávať na internet.

Potom si pripravujem veci, ktoré pridám na ďalší deň na facebook a na môj web.

Sú to väčšinou motivačné články a obrázky.

 

Čo by si odkázala našim čitateľom?

Robte to čo vás baví a choďte za svojimi snami. Nebude to jednoduché , ale bude to stáť za to.  Nepočúvajte rady svojho okolia, ale riaďte sa svojou intuíciou, lebo je to len a len váš život.

Kritizovať vás budú tak či tak, či sa vám to podarí alebo nie.

 

Ak sa vám článok páčil a inšpiroval vás, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi na facebooku.

Ďakujeme.

 

Check Also

Ako vybudovať medzinárodný úspešný biznis – Michal Hardyn

Michal Hardyn je úspešný český podnikateľ a zakladateľ hneď niekoľkých start-upov. Svoje podnikanie rozšíril aj …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *