Home / Všetky články / Onshore a offshore spoločnosti

Onshore a offshore spoločnosti

 

Každý chce optimalizovať, no nie každý vie ako.

Veľa začínajúcich podnikateľov rozmýšľa, ako znížiť svoje náklady, tak aby to nepocítili ich zákazníci či zamestnanci. A naopak, veľa veľkých spoločností s ešte väčšími ziskami tiež optimalizuje svoje financie. A čo spája začínajúceho podnikateľa s nízkym obratom a ostrieľaného biznismena s miliónovými tržbami? Obaja môžu použiť, a často aj používajú, rovnaký spôsob optimalizácie svojich výdavkov.

Onshore a offshore spoločnosti. Čo to je a ako môžu pomôcť optimalizovať financie?

 

Onshore a offshore spoločnostiOnshore a offshore spoločnosti

Celková daňová sadzba na Slovensku bola v roku 2014 48,6 %. Celkom dosť, čo poviete? V takom Francúzsku to bolo až 66,6 %.

Onshore spoločnosti využívajú výhody štandardných ekonomických systémov – výhodný daňový systém, daňové zľavy, úľavy či výhody. A kde to nájdete? Napríklad vo Veľkej Británii, na Cypre či v Holandsku. Všetky tieto krajiny majú nižšiu daňovú sadzbu ako Slovensko.

A offshore spoločnosti? Tie využívajú výhody daňových rajov, kde je daňové zaťaženie 0 %. Vďaka tomu je spoločnosť oprostená od platenia daní z príjmu. Jediné, čo musí platiť, je paušálna ročná daň. Ktorá je stále rovnaká, či máte zisk 3 milióny alebo 3 €.

Bojíte sa, či to slovenská legislatíva dovolí? Každý advokát vám potvrdí, že je to úplne legálne.

 

Založenie spoločnosti v onshore krajine

Jednou z najobľúbenejších onshore krajín je Veľká Británia.

Prečo? Z jednoduchého dôvodu.

Založenie spoločnosti vo Veľkej Británii prináša hlavne výhodu pre menších podnikateľov, ktorých ročné tržby neprsiahnu 81-tisíc libier. Pokiaľ neprekročíte túto hranicu, je registrácia k plateniu DPH dobrovoľná. Je na vás, či sa rozhodnete zaregistrovať.

Hádajte, čo je pre vás výhodnejšia voľba.

 

Založenie spoločnosti v offshore krajine

Hlavnými výhodami založenia offshore spoločnosti na Seychelách sú 0% dane. Seychely nie sú na čiernej listine OECD a navyše sú považované za stabilnú ekonomickú aj politickú krajinu.

Potrebujete založiť offshore spoločnosť v čo najkratšom čase? Tu ste na správnej adrese. Čo poviete na takúto optimalizáciu daní? Oplatí sa?

 

 

Ak ťa tento článok inšpiroval, daj mu LIKE a ZDIEĽAJ ho spolu so svojimi priateľmi, ďakujeme 🙂

 

Check Also

Ako získať peniaze na podnikanie? – Tigran Aleksanyan

Začínajúci podnikatelia riešia veľmi často otázku, odkiaľ zobrať peniaze na podnikanie. Pripravili zaujímavý rozhovor s Tigranom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *