Home / Všetky články / Chcete dobyť nové trhy? Nepodceňte propagáciu

Chcete dobyť nové trhy? Nepodceňte propagáciu

 

Keď je podnikateľ úspešný, skôr či neskôr musí dojsť do štádia, že mu bude slovenský trh malý resp. že na ňom dosiahol svoje maximum a bude chcieť dobyť nový trh. Európsky trh veľmi naklonený a toľko možností ako dnes, ste nemali ešte nikdy. Bola by škoda nevyužiť túto príležitosť, keď už cítite, že potrebujete ďalej rásť.

Skúste pomerne novú a hlavne výhodnú formu podnikania. Aká to je?

 

propagáciu

Skúste európsku spoločnosť

Univerzálna európska spoločnosť je pomerne novou formou podnikania na území Európskej únie. Ide o prestížnu formu, ktorá je akceptovaná v každej členskej krajine.

Vďaka tejto spoločnosti môžete voľne hýbať kapitálom. Samozrejme, na území členských krajín. Mimo EÚ je tento pohyb podrobený legislatíve tej-ktorej krajine. Najväčšou výhodou je právna a daňová optimalizácia.

Čo sa pod tým myslí?

Sídlo spoločnosti môžete bez likvidácie meniť tak, ako vám to vyhovuje. Vyhovujú vám najviac zákony či daňový systém v Holandsku? Zapíšete si sídlo spoločnosti tu. Pozdáva sa vám viac Veľká Británia? Sídlo spoločnosti si môžete zapísať pokojne tam. Ďalšou výhodou je, že na jej založenie a riadenie potrebujete iba dve osoby.

 

Možnosťou sú spoločnosti v susedných štátoch

Keby ste chceli dobyť nový trh, najpravdepodobnejšie je, že sa poobzeráte po niektorej zo susedných krajín. Najbližšie máme k Českej republike – jazykovo, mentalitou a aj zákonmi. Založenie sro v Česku je však náročnejšie ako na Slovensku.

Na čo by ste sa mali zamerať po vstupe na český trh?

 

Nepodceňujte propagáciu

Je super, že na Slovensku už máte vybudované svoje meno, nespoliehajte sa však na to, že vás budú poznať aj v Česku.

Napríklad začnite tvorbou www stránok. Ide o najúčinnejší spôsob propagácie. Žiadne predražené reklamy v TV, žiadne nudné bilboardy pri ceste. Klasická reklama je mŕtva, nech žije tá digitálna.

Webová stránka a sociálne siete, sú v tomto dokonalé. Nemusíte sa báť investovať do tejto oblasti. Keď nájdete ľudí, ktorí sa v tom vedia pohybovať, niekoľkonásobne sa vám to vyplatí.

 

 

 

Ak ťa tento článok inšpiroval, daj mu LIKE a ZDIEĽAJ ho spolu so svojimi priateľmi, ďakujeme 🙂

Check Also

Ako získať peniaze na podnikanie? – Tigran Aleksanyan

Začínajúci podnikatelia riešia veľmi často otázku, odkiaľ zobrať peniaze na podnikanie. Pripravili zaujímavý rozhovor s Tigranom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *