Home / Všetky články / Na čo myslieť a nezabudnúť pri zakladaní stavebnej firmy

Na čo myslieť a nezabudnúť pri zakladaní stavebnej firmy

Mať dobrý nápad a preniesť ho do reality je niekedy náročné. Vám sa to ale môže podariť. Musíte vedieť, čo k tomu všetko budete potrebovať.

Dobrou možnosťou je založiť si stavebnú spoločnosť. Takáto firma je zaujímavá a prináša aj veľa príjmov. Napriek tomu, že investície do takéhoto podnikania sú zo začiatku veľmi vysoké, veľmi rýchlo sa aj vrátia späť. Stavebníctvo je dnes výhodné, moderné, stabilné a prestížne. Musíte ale vedieť, ako naň.

 

Stavebníctvo: Kde začať?

Takže stavebná firma, odkiaľ začať? Existujú dve verzie. Môžete začať od nuly, a môžete si kúpiť ready-made stavebnú firmu, kde všetky „papierovačky“ a úradné dokumenty máte už vybavené. V podstate sa len dohodnete na podpise zmluvy a spoločnosť je vaša. Ide ale iba o právnu formu, špeciálne pneumatiky 10-16,5 si musíte spolu so stavebnou technikou a ostatnými zariadeniami zaobstarať sami.

 

Druhá možnosť sa bude zdať ťažšia, ale niekedy je spoločnosť, ktorú si vytvoríte od začiatku, pre vás často väčším potešením.

 

Registrácia stavebnej firmy

Prvým krokom je teda určenie právneho postavenia podnikania. Buď budete pracovať ako samostatný podnikateľ, alebo ako právnická osoba. Otázka toho, čo je lepšie, živnosť alebo spoločnosť s ručením obmedzeným, vždy spôsobovala veľa diskusií a je určite nemožné odpovedať celkom jednoznačne, pretože každému vyhovuje niečo iné.

 

V stavebnej firme sa ale nezaobídete bez  pevnej montážnej plošiny. Práce vo výškach sú takmer na dennom poriadku. Vráťme sa ale k zakladaniu. Živnosť má výhodu v jednoduchej registrácii a účtovníctve, ale nevýhodou často je, že všetky finančné záväzky podnikateľ musí platiť väčšinou z vlastného vrecka.

 

Právnické osoby riskujú, že stratia len majetok firmy, ale postup registrácie je už zložitejší, rovnako ako financie a účtovníctvo. Okrem toho je potrebné vložiť stanovený kapitál. Máte na to ale viac spoločníkov.

 

Zamestnanci vašej spoločnosti

Výber zamestnancov by mal byť veľmi zodpovedný. Nehľadiac na skutočnosť, že spoločnosť by mala mať riaditeľa a dobré účtovníctvo. Na vykonávanie prác si musíte vybrať odborne aj profesionálne zdatných ľudí, ktorí budú v prípade potreby vedieť flexibilne reagovať.

 

Prečo si vybrať kvalifikovaných odborníkov? Faktom je, že na získanie stavebného povolenia je potrebné, aby aspoň polovica vašich zamestnancov mala vyššie stavebné vzdelanie. Okrem toho ale musia mať aj skúsenosti so stavebnými materiálmi a ich vlastnosťami. Zabezpečovanie kamiónovej prepravy nechajte na odborníkov a dôveryhodnú prepravnú spoločnosť. Zamestnancov vo vašej firme si ale vyberajte zodpovedne a najlepšie sami.

 

Inventár

Je zrejmé, že s holými rukami a bez potrebného vybavenia nie je možné postaviť žiadnu budovu, takže pred začatím práce potrebujete vybaviť zamestnancov všetkým, čo k tomu potrebujú.

 

A vo vlastnom záujme nešetrite na nástrojoch a zariadeniach, pretože riskujete, že stratíte zákazníkov. Kvalitne odvedená práca bude vašou najlepšou vizitkou.

Check Also

Výsledky prieskumu: Aké formy platby preferujú zákazníci v eshope?

Nejeden podnikavec, či majiteľ eshopu by rád tiež vedel, aké platby sú populárne v iných eshopoch …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *