Home / Motivácia / Biznis: Čo ma naučil?

Biznis: Čo ma naučil?

Bol rok 2010 a ja som sa „náhodou“ dostala k jednému MLM. V mojom živote nastal obrovský zvrat!

Zistila som, že je aj iný spôsob zarábania peňazí, než zamestnanie. Kniha Bohatý otec, Chudobný otec mi otvorila oči.

Posledný rok a pol bol pre mňa, ale naozaj kľúčový. Vďaka biznisu som sa naučila omnoho viac vecí, ako v rôznych zamestnaniach.

Chceš vedieť čomu sa venujem dnes? Zisti TU.

 

10 lekcií od biznisu:

 

  • vyberať si s kým trávim čas – S kým si, taký si –  toto sa stalo moje životné motto. Vždy sa seba opýtam, či ma daná osoba posunie vpred alebo stiahne dole. Rada sa stretávam s ľudmi, ktorí sú úspešní a ktorí ma inšpirujú. Dávam si pozor na vysávačov energie, sťažovateľov a večných sľubovačov.

 

  • mať rozbehnutých viacero veci – Ten pocit keď niečo plánuješ, zariaďuješ podľa toho všetko ostatné, plne sa na to spoliehaš…. A zrazu ti to nevyjde podľa predstáv a ostaneš bez peňazí…. Nepríjemné! Preto mám peniaze a čas rozdelené do viacero spoločností a aktivít. Avšak tak, aby som to stíhala.

 

  • vážiť si svoj čas – Teraz už kľudne odmietnem niektoré akcie a stretnutia. Vždy som chcela každému vyhovieť a tak som sa stretávala na biznis stretnutiach, ktoré ma nezaujímali a mňa osobne nikam neposunuli. Potom mi to začalo zaberať veľa času a naučila som sa povedať nie na prezentáciu MLM spoločnosti, ktorú som videla 2x a čas radšej investovať do niečoho produktívneho, čo mi prinesie peniaze.

 

  • myšlienky robia veľa – Toto som si uvedomila pri priamom predaji a promo akciách. Ľudia ma vôbec nevnímali tak zle, ako som si to myslela ja. Ak som myslela na to, že „Preboha, ako mám osloviť tých ľudí a čo si o mne budú myslieť? Je to trápne!“ Tak to aj naozaj trápne bolo! Zakoktaná s červenými lícami som od ľudí odchádzala. Ale ak som mala čistú hlavu s tým, že to proste dám, aj som to dala! S nadhľadom, vtipom a predajom na konci.

 

  • lepšie narábať s peniazmi – Pamätám si moju prvú tisícku na účte. Celú som ju rozbila na hlúposti. Mesiac a pol som  potom nerobila nič. Veď som bohatá a už nepotrebujem pracovať, mne nemusíte radiť, ja viem s financiami narábať 😀 Ďalšie 3 mesiace som sa spamätávala, že som nič nerobila a nemala som peniaze. Chvalabohu, že mi neprišlo viac peňazí.  Dnes sa pýtam, pomôže mi to a to k finančnej slobode? Zarobí mi nový gauč alebo 7. kabelka? Nie 🙂

 

 

 

  • ja som strojcom svojho šťastia – …a zodpovedná za svoj život, finančnú situáciu, šťastie… Nikto za mňa nebude šťastný a nikto za mňa nevybuduje biznis. Len ja a nikto iný.

 

  • to, že som s niekym kamarátka neznamená, že s ním musím spolupracovať –  Neznamená to, že kamarát je odborník v danej oblasti a že nám spolupráca bude klapať. Zatiaľ čo mňa ovládali emócie, veď je predsa kamarát a mám ho rada, môj biznis stagnoval a prichádzala som o sen a radosť. Teraz sa už pýtam na všetky podrobnosti našej budúcej spolupráce. Nenechám vyhrať emóciu, ale hlavu.

 

  • to do list – Každé ráno si napíšem úlohy, ktoré chcem počas dňa stihnúť. Vyberiem si 1 – 2 veci, ako úlohu dňa a pracujem na nich. Takto viem efektívnejšie využiť čas. Píšem si aj nápady a myšlienky, ktoré mi počas dňa napadnú. V správny čas ich využijem.

 

  • nerobíš, nemáš – Na začiatku podnikania peniaze nespadnú z neba. Preto sa najprv postaraj o svoj biznis, a potom sa tvoj biznis postará o teba. Viď 5. bod o peniazoch.

 

  • prijímať spätnú väzbu – Vždy ma zaujíma konštruktívna kritika. Opýtam sa, ako by to daný človek spravil inak. Posunie ma to ďalej a nabudúce to spravím lepšie. Nadávky, posmešky a útoky na city idú mimo mňa. Veď povyprávajte si 😀

 

 

Čo biznis naučil vás? Dajte mi vedieť 🙂

 

 

Ak sa vám článok páčil a inšpiroval vás, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi na facebooku.

Ďakujeme.

Check Also

Ako vybudovať medzinárodný úspešný biznis – Michal Hardyn

Michal Hardyn je úspešný český podnikateľ a zakladateľ hneď niekoľkých start-upov. Svoje podnikanie rozšíril aj …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *