Home / Všetky články / Ako sa dnes zakladá spoločnosť a podniká?

Ako sa dnes zakladá spoločnosť a podniká?

Veľmi jednoducho, mohol by si povedať človek, ktorý sa v tom neorientuje a nevyzná. Každý, kto začína s podnikaním, musí ale zabezpečiť veľa vecí, ktoré s ním súvisia. Existuje množstvo obmedzení a zákonných povinností. Je tu aj riadenie personálu a celej prevádzky. Existujú však určité výhody, ktoré pri tomto spôsobe podnikania môžu ušetriť veľa zbytočných problémov a dokonca aj nákladov.

 

Dá sa získať sídlo vo veľkom meste

Vaša poloha je z pohľadu budúcich klientov a možno aj investorov dôležitá a strategická. Ak by ste si mysleli, že získať dobrú adresu pre svoje sídlo firmy je  náročné, ste na omyle. Zo zákona vám nikto neurčuje, akú formu sídla vo vašej spoločnosti musíte využívať. Môžete si založiť aj virtuálne sídlo firmy na lukratívnom pozemku a zbavíte sa firemnej pošty, ktorú vám doteraz doručovali na vašu súkromnú adresu. Môžete popritom využívať služby vyškoleného personálu, ktorý vás v prípade potreby plnohodnotne zastúpi.

 

Výhody, ktoré vám prináša súčasné prostredie

V prvom rade si musíte založiť spoločnosť. Právna forma je na vás, no z pohľadu obľúbenosti sa v našich podmienkach ujala živnosť a spoločnosť s ručením obmedzeným. Daňové zaťaženie a odvody nie sú minimálne, no z celého portfólia spoločností je to asi najlepšia voľba. Aj v prípade zakladania je to asi najjednoduchšia cesta. Pri živnosti vám stačí naozaj minimum, z pohľadu dôveryhodnosti a hodnoty sa s.r.o. spoločnosť radí k tej lepšej voľbe.

Aj pri nej môžete využiť jednoduchý výber sídla spoločnosti, ktorý vás minimálne v začiatkoch nebude nijako zaťažovať. V porovnaní s klasickou kanceláriou je to naozaj veľká úspora nákladov, ktoré môžete využiť inak.

Pre mladých podnikateľov je výhodné aj založenie ready made spoločnosti, ktorá môže a nemusí mať za sebou obchodnú históriu. Dôležité je, že si ušetríte počiatočné náklady a čas na založenie, ktorý nie je naozaj malý. Potom sa môžete venovať aj oveľa podstatnejším veciam, ktoré je pre podnikanie nutné zabezpečiť. Pozornosť venujte aj vašim prevodovkám, pretože aj doprava je neodmysliteľnou súčasťou zabezpečenia obchodu a celej firemnej prevádzky.

Úspešný biznis sa nerobí zo dňa na deň. Dobré rozhodnutia si vyžadujú plánovanie a zodpovedný prístup, preto ani na tieto veci nesmiete zabudnúť.

 

 

Ak sa vám tento článok páčil, môžete ho podporiť stlačením Páči sa mi alebo ho zdieľať svojim priateľmi na Facebooku.

Ďakujeme

 

Check Also

Výsledky prieskumu: Aké formy platby preferujú zákazníci v eshope?

Nejeden podnikavec, či majiteľ eshopu by rád tiež vedel, aké platby sú populárne v iných eshopoch …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *