Home / Online marketing / 4 dôvody prečo ti facebook biznis manažér zmení život – časť 2

4 dôvody prečo ti facebook biznis manažér zmení život – časť 2

Vitaj späť pri ďalšom pokračovaní článku o facebookovom biznis manažéri. V tomto článku nájdeš podrobné vysvetlenie, ako si BM nastaviť a čo urobiť ako prvé, aby ti všetko fungovalo na 100%. Želám ti príjemné a poučné čítanie.

1. dôvod: Pridávanie vlastných alebo klientských stránok je odteraz jednoduché jak facka.

Povedzme, že už máš vytvorený „pracovný profil“ a vytvorený facebook BM (časť 1). Skvelé! Poďme ďalej. Teóriu sme zvládli a pre začiatok viac ani nepotrebuješ.

Ak si pracoval s facebook reklamou pred BM, tak aplikácie ako sú power editor, správca reklám, reporty, to všetko nájdeš v BM v nezmenenej podobe.

Prejdime do nastavení facebook BM. Tvoj profil na FB sa pridá automaticky hneď po vytvorení. Stávaš sa administrátorom a zakladateľom celého BM.

Aby si mohol/mohla pracovať s facebook BM naplno, potrebuješ si pridať jednu hlavnú fanpage. Bez hlavnej fanpage si nepridáš klientské/partnerské fanpage.

Máš 2 možnosti. Buď vytvoríš novú facebook fanpage len pre tento účel aby si splnil/a svoju povinnosť voči BM, alebo si uplatníš nárok na pridanie vlastnej fanpage do BM.

Ak využiješ možnosť číslo 2, tak sa tvoj BM stáva automaticky vlastníkom tvojej facebook fanpage a zmeníš to len tak, že zmažeš celý BM.

Ja osobne som vytvoril prázdnu facebook fanpage, ktorá sa stala tou hlavnou a zvyšné fanpage som pridal tak, že som požiadal o prístup. Ten potom potvrdíš ty sám/a, alebo to potvrdí tvoj klient. Je to naozaj jednoduché.

Ak by si chcel/a spolupracovať s iným BM (partner), je nutné, aby si dané fanpage a reklamné účty vlastnil. Bez toho to nepôjde.

Podľa toho, čo budeš riešiť na facebook fanpage si vieš vyklikať, akú rolu potrebuješ využívať na danej fanpage. Napr. ak klikneš na page admin, tak automaticky ti zaklikne všetky role a neriešiš nič ďalšie.

2. dôvod: Rozdelenie úloh pre tvojich partnerov, kolegov alebo zamestnancov za pár sekúnd.

Makáš na viacerých projektoch s viacerými ľuďmi? Máš partnerov, klientov, kolegov, zamestnancov, atď.? V BM je pridávanie ľudí a rozdelenie úloh otázkou niekoľkých sekúnd.

Potrebuješ niekoho pozvať do tvojho facebook BM? Pošli mu pozvánku na jeho/jej email a vybavené.

Predtým ako to urobíš, je dôležité aby si sa rozhodol, akú právomoc ten daný človek bude mať. Bude to ďalší administrátor? Bude to zamestnanec?

Stačí vybrať a ideš ďalej. Určíš danému človeku jeho prístupy (aké facebook fanpage bude spravovať, aké úlohy bude plniť, ktoré účty bude mať na starosti … atď.) a odošleš pozvánku.

Zmenu rolí vieš vykonať kedykoľvek taktiež za pár sekúnd.

Po odoslaní pozvánky vidíš daný email ako nepotvrdený v BM. Po potvrdení už budeš vidieť meno a priezvisko nového kolegu/partnera a môžete začať makať na úlohách.

Pridanie iného BM je tiež jednoduché. Stačí cez fanpage, ktorú vlastníš priamo v BM pridať partnera, zadať ID partnerského BM a zadefinovať úlohy, ktoré bude spravovať tvoj partner.

3. dôvod: Využi svoje nápady aj na instagrame.

BM ti taktiež umožňuje prihlásiť všetky tvoje instagram účty. Je to super, lebo ti to automaticky prepojí s tvojou facebook fanpage a reklamu vieš zacieliť aj na túto sociálnu sieť.

Vyžaduje to samozrejme drobné nastavenia aby to spolupracovalo, no základ je v BM prihlásiť tvoj instagram. Skvelý začiatok. 😉

4. dôvod: Je to len malá časť toho čo facebook biznis manažér dokáže. Ak chceš vedieť viac, tak daj mi vedieť. 😉

Ako som spomínal vyššie. BM je úžasný nástroj, ktorý zjednodušuje život v mnohých smeroch a ponúka unikátne aplikácie, ktoré dokážu zázraky ak ide o zárobky cez facebook alebo o získavanie nových zákazníkov.

Napísať o všetkom by si vyžiadalo extrémne veľa priestoru. Ak ťa zaujal môj článok, budem vďačný za každú kladnú reakciu (ak ťa môj článok nezaujal, tak sorry. Dokonalého človeka nepoznám).

Ak by si mal/a záujem sa dozvedieť viac, pokojne sa mi ozvi. Veľmi rád ti poradím, ako rozbehať svoje vlastné impérium. 🙂

 

 

Ak sa ti článok páčil a niečo nové si sa naučil, zdieľaj ho aj so svojimi priateľmi na facebooku.

Ďakujeme.

Check Also

pixel

Tutoriál č.1 – Facebook pixel

Zdravím ťa v ďalšom článku o facebook marketingu. Tentokrát s videom, ktoré ti popíše konkrétne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *