Home / Online marketing / 2 dôvody prečo ti facebook biznis manažér zmení život – časť 1

2 dôvody prečo ti facebook biznis manažér zmení život – časť 1

Zdravím ťa mladý podnikateľ. Chcel by som sa ti v prvom rade predstaviť. Volajú ma Stevie Vie a na tejto stránke sa stretávame prvý krát, no určite nie naposledy.

Venujem sa marketingu na facebook – u už nejaký ten piatok a niekedy aj sobotu a špeciálne ma baví oblasť, ktorá ti zaplní mešce peniažkami na víkendovú cestu okolo sveta.

V tomto článku by som ťa chcel navnadiť na používanie úžasného nástroja na facebooku a zároveň ti vysvetlil, prečo je to skvelý nápad.

Aby si nepovedal/a, že som škrob tak ti ukážem aj základný návod, ako si založiť ten prevratný biznis manažér a čo všetko je nutné v ňom spraviť ako prvé. Želám ti príjemné čítanie. 😉

1. dôvod: Konečne môžeš oddeliť súkromný život (facebook) od pracovného.

Dnes už je to takmer samozrejmé pre mnohých, že cez facebook riešia okrem súkromných vecí aj pracovné. Počul som od mnohých ľudí, ako ich to otravuje, že dostávajú non-stop správy od svojich klientov, ktorý samozrejme píšu, lebo niečo potrebujú.

Na jednej strane je to skvelé, ale na druhej je to vedomé obmedzovanie vlastnej slobody. Vždy je tu možnosť voľby a ja osobne ti odporúčam pred založením biznis manažéra si vytvoriť „pracovný“ facebook profil.

Okrem toho, že oddelíš pracovný život od súkromného získaš ďalšiu skvelú výhodu. Veľa ľuďom po vytvorení biznis manažéra prekáža, že zo súkromného profilu im zmizli všetky fanpage a tak stratili rýchly a jednoduchý prehľad o dianí na svojich alebo klientských stránkach.

Nebudte workoholici! Úspech sa nerovná neustálej kontrole nad všetkým čo sa deje. Prejdime radšej k podstate. 😀

Vytvorením „pracovného“ profilu získaš priestor, kde môžeš riešiť prácu so svojimi klientmi len vtedy, keď ti to vyhovuje a zároveň nestratíš svoje stránky zo súkromného profilu.

Ako je to možné? Jednoducho. Svoj súkromný profil nepridáš do biznis manažéra a využiješ namiesto toho ten „pracovný“. Viac sa dozvieš v pokračovaní článku. Verím, že vytvorenie nového profilu na facebooku zvládneš hravo.

2. dôvod: Získaj prehľad o všetkom čo sa deje na jednom mieste.

Prečo je biznis manažér taký úžasný? Založíš ho za 5 minút a so správnymi vedomosťami ho nastavíš za 15. Za 20 minút máš zrazu všetko na jednom mieste s maximálnym prehľadom o všetkom. Teraz troška teórie.

Biznis manažér je služba/aplikácia/systém priamo od facebooku, ktorý ti zlúči všetky tvoje fanpage, reklamné účty, instagram účty, každý jeden facebook pixel, produktové katalógy, aplikácie, kolegov, partnerov, zamestnancov na jedno jediné miesto.

Biznis manažér (ďalej už len BM) je naozaj všestranný nástroj a ak si človek, ktorý má veľa klientov, tak môžeš to mať všetko pod palcom pod jedným BM.

Vieš spolupracovať ako partner s inými BM. Máš e-shopy? BM je pre teba stvorené na mieru.

Pre koho je BM určený? Z môjho osobného pohľadu pre všetkých.

Je jedno či si hudobník, niekoho šéf, social media guru, vlastník e-shopov, predajca služieb, motivátor, dôležité je, že ak máš tých stránok viac alebo vidíš v sebe potenciál mať viac stránok, potom je BM skvelým priestorom na realizáciu projektov.

Aký je rozdiel medzi bežným správcom reklám a účtov a BM? 

Koreňový rozdiel som už popísal vyššie. Je to hlavne prehľad a kontrola, ak máš toho viac na krku.

Ďalší veľký rozdiel je ten, že BM ponúka možnosť využitia tzv. dynamických reklám, ktoré fungujú vďaka produktovým katalógom.

Tie sú dostupné iba v BM. Viac o produktových katalógoch sa rozpíšem čoskoro. Ak by si bol nedočkavý/á, pokojne mi napíš a rád ti odovzdám svoje vedomosti ďalej.

Ak predávaš služby alebo máš e-shop, dynamické reklamy sú tvoje must have!

Okrem produktových katalógov nájdeš v BM aj offline udalosti, ktoré ti umožnia sledovať transakcie, ku ktorým dôjde v tvojom kamennom obchode, alebo iných offline kanáloch (napr. objednávky riešené cez telefón) potom, čo ľudia videli tvoju facebook reklamu alebo s ňou vykonali nejakú interakciu.

Facebook pracuje non-stop na nových možnostiach pre nás, ktorý využívame reklamu cez túto sociálnu sieť.

Za posledný pol rok sa v BM zmenilo kopec vecí a pribudli skvelé novinky, ktoré nájdeš iba tam. Jednoznačne odporúčam BM skúsiť.

Malé upozornenie pred vytvorením. Ako som spomínal vyššie, ak prepojíš súkromný účet s BM, tak všetky stránky a účty ti zmiznú z bežného prehľadu FB a nájdeš všetko už len v BM.

Ak sa tomu chceš vyhnúť, tak veľmi odporúčam si vytvoriť „pracovný“ profil a tak sa ti na súkromnom uchovajú všetky nastavenia tak ako boli. Je tu možnosť voľby a chcem aby si o nej vedel/a. 🙂

To nie je všetko!

O tom, ako nastaviť BM aby ti slúžil ako verný priateľ, (a nielen tebe ale aj tvojím spolupracovníkom) ti vysvetlím v ďalšom dieli už čoskoro.

 

Ak sa ti článok páčil a niečo nové si sa naučil, zdieľaj ho aj so svojimi priateľmi na facebooku.

Ďakujeme.

Check Also

pixel

Tutoriál č.1 – Facebook pixel

Zdravím ťa v ďalšom článku o facebook marketingu. Tentokrát s videom, ktoré ti popíše konkrétne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *